وبلاگ

اجاره آپارتمان مبله در تهران

کوچه مروی بازار تهران

کوچه مروی بازار تهران

کوچه مروی یکی از قدیمی‌ترین مرکز ها خرید تهران است که در قبلی مهاجران عرب در آن به تجارت می‌پرداختند که امروزه تعداد آن‌ها مضاعف کمتر از گذشته است . درین کوچه گونه های خوراکی فرنگی که در نقاط دیگر شهر کمتر به دیده می‌خورند , بورس اشکال اسباب و اثاث آرایش و پیرایش , اسباب‌بازی و چای و قهوه و غیره به فروش میرسد . همینطور فلافلی مروی یکی‌از معروف‌ترین فلافلی‌های ایران , رمز کوچه مروی قرار دارد . عمارت شمس‌العماره و بسیاری از ساختمان‌های قدیمی دیگر تهران مانند سرای روشن و بازار تهران در نزدیکی این کوچه قرار دارد .

 

همینطور میتوانید با تعیین پایانه مترو امام خمینی ( ره ) یا این که پانزده خرداد ماه در خط یک مترو درین لیست , از اتوبوس‌هایی که به مقصد این میدان حرکت می نمایند با خبر گردید و از آنان به کار گیری کنید یا با تاکسی‌هایی که از سراسر شهر نظیر ایستگاه میدان آزادی به این میدان می‌روند به کارگیری فرمایید و از آنجا به کوچه مروی بروید .

کلیه روزه تعداد زیادی از گردشگران داخلی و فرنگی برای دیدن این کوچه و جاذبه‌های گردشگری اطراف آن و همینطور خرید کردن به این کوچه سفر میکنند . دبیرستان مروی که اکنون به حوزه علمیه مروی تبدیل شده است نیز در این کوچه قراردارد و همچنین بازار رضای مروی از مراکز خرید معروف این کوچه است

دسترسی کوچه مروی بازار تهران

برای رسیدن به کوچه مروی می‌توانید از مترو استفاده کنید . کافی است در ایستگاه مترو پانزده خرداد در خط یک مترو از قطار پیاده شده و پس از خروج از ایستگاه با ده دقیقه پیاده‌روی در خیابان پانزده خرداد به خیابان ناصرخسرو و کوچه مروی که در سمت راست شما قرار خواهد داشت برسید .

مسیر بین پایانه مترو تا خیابان ناصرخسرو را می توانید با درشکه یا این که ماشین‌ دودی‌هایی که در این راه تردد می‌کنند نیز طی نمائید تا کمی به یاد تهران قدیم بیفتید . همینطور میتوانید در ایستگاه مترو امام خمینی ( ره ) که تقاطع خط یک و دو است از قطار پیاده شده و بعد از خروج از ایستگاه مترو که در میدان امام خمینی ( توپخانه ) قراردارد , به خیابان ناصرخسرو رفته و با حدود ۱۵ دقیقه پیاده‌روی به کوچه مروی برسید . اعتنا داشته باشید که این مسیر کمی طولانی‌تر است .
کوچه مروی در خیابان ناصرخسرو جای‌دارد . این کوچه از طرف غرب به این خیابان و از طرف شرق به خیابان پامنار محدود می‌شود .

( کسب امتیاز )