وبلاگ

اجاره آپارتمان مبله در تهران

پارک ملت تهران

پارک ملت تهران

پارک ملت تهران با ۳۴ هکتار به عنوان یکی از پارک های بزرگ تهران محسوب می شود که پباده سازی بوستان نامنظم را , به سبک بوستان های انگلیسی , فردی به اسم پوسن Posen انجام داده است . بوستان ملت مجسمه مامان و امیرکبیر از معروفترین تندیس هایی می باشند که در‌این پارک نگه داری می‌شوند . بوستان ملت که اسم سابق آن بوستان شاهنشاهی است در شمال تهران و در منطقه ۳ شهرداری جای دارد . این بوستان از شمال به خیابان جام جم , از جنوب به خیابان نیایش , از شرق به خیابان ولیعصر ( عج ) و از غرب به خیابان سئول ( باشگاه انقلاب ) محدود میشود .

تاریخچه پارک ملت

این بوستان ابتدا زمین بایری بوده که به دستور فرح پهلوی و محمدرضا آقاجانی به بوستان تبدیل شده‌است . احداث آن بر اساس موقعیت خاص خود در ۲ فاز متفاوت از سال ۱۳۴۵ آغاز شده که فاز اولیه آن شامل جزو بوستان , که به موازات خیابان ولیعصر ( عج ) است , به بلوار کنار جاده موسوم بوده و جزو آنکه در قطعه‌ای از پیاده رو گسترده شده در سال ۱۳۴۷ , افتتاح شد .

نماهای دیدنی و امکانات پارک

سطح ورودی پارک ملت سیقلی است که‌این جور کف محلی مطلوب برای اسکیت سواری و مسابقات خودرو کنترلی است که همین مورد سبب ساز ورود اشخاص علاقه‌مند بدین دو حرفه به‌این پارک میگردد .

در نصیب بالایی بوستان یک آب نمای پله پله‌ای را میتوانید ببینید که در دو سمت آن روش پله‌ای موجود است که شمارا به جهت بالا سوق دهی مینماید . مجسمه‌های مشاهیر ایران بزرگ زمین هم یکی‌از جاذبه‌های پارک ملت است که در سراسر بوستان و مخصوصا در کنار پله بزرگ آن بازدید میگردد ; مشاهیری همچون فردوسی , سعدی , شهریار و نیما یوشیج , مجسمه مامان در‌این بوستان موجود است .

در قسمت مرکزی بوستان یک آبنمای بزرگ را می‌توان دید که بروی آن پلی زرد سازه شده‌است و در آن طرف پل رستوران و کافی شاپ قراردارد که منظره‌ای رو به آب نما دارااست و هر کسی را وسوسه می کند که به آنجا برود و از خوردنی‌ها و نوشیدنی‌های آنجا استفاده نماید و از چشم انداز آن هم لذت ببرد .

یکی دیگر از موردها تماشایی بوستان , استقرار اولی قطار دیزل دارای اسم و رسم به قطار دودی است که در ضلع غربی بوستان بز روی ریل‌های اتومات گذارده شده‌است . ( این دیزل که مورخ ۱۸۸۷ میلادی را بر روی خویش داراست او‌لین قطاری است که در طول ناصرالدین پاد شاه بین تهران و بقاع پادشاه عبدالعظیم به کار گرفته شده‌است . )

سینمای چهاربعدی هم یکی دیگر از تجهیزات تفریحی پارک ملت است ; در‌این سینما عینک‌های مخصوصی موجود هست که فیلم‌ها را باید با آنان مشاهده کرد و همینطور برروی صندلی‌های منحصر به فرد هم باید نشست.

( کسب امتیاز )