وبلاگ

اجاره آپارتمان مبله در تهران

پارک قیطریه تهران

پارک قیطریه تهران

پارک قیطریه در شمال بزرگ راه صدر و انتهای خیابان قیطریه واقع است و از شمال به فرمانیه , از جنوب به میدان پیروز و بزرگراه صدر , از شرق به چیذر و از غرب به قیطریه و شریعتی محدود می گردد . این پارک به دلیل راه‌های متعدد و تودرتو محل قابل قبولی برای ورزش های مختلف فراهم آورده است .
فضای گل‌ کاری و چمن‌کاری پارک قیطریه در کنار انبوه فضای سبز دیرین جلوه خاصی به آن داده است .

اقاقیا , بلوط , نارون , گردو , داغداغان , افرا , توت , سرونقره ای , کاج تهران , بیدمجنون , چنار , صنوبر , کاج مشهد , ماکنولیا , سدروس , نوئل , سرولاوسون و درخچه هایی مانند زالزالک , نرگس درختی , زرشک , سوداغ , بوداغ و گز از انواع گیاهی موجود در بوستان قیطریه است .

اطلاعات کامل پارک قیطریه

پارک قیطریه در قبلی باغی متعلق به خواهر تنی ناصرالدین پادشاه قاجار بوده و به ماجرا مورخ میرزا تقی خان امیر کبیر ساختمانی که اکنون محل خانه فرهنگ و کتابخانه بوستان است و در ضلع شمال غربی بوستان واقع شده را در آن احداث نمود . این گلشن در بالا بافتی جنگلی داشته است .

در سال ۱۳۵۶ به کارایی شهر دار وقت تهران مرحوم پزشک غلامرضا نیک‌پی که خویش نوه دختری شاهزاده ظل السلطان فرزند ناصرالدین شاه بوده است با وقف جزو زمینهای ارثی خویش و با خرید و تجمیع ما‌نده گلشن که در دست ورثه صارم الدوله , از نواده‌های قاجار , بود باغ بزرگ قیطریه را به بوستان تبدیل میکند . به همین دلیل است که پارک قیطریه هندسه نامنظم دارد و مساحتی نزدیک به ۱۰۳٬۰۰۰ متر مربع دارااست که فضای گل‌کاری و چمن‌کاری آن در کنار انبوه طبیعت قدیمی جلوه خاصی به آن داده است .

فرهنگسرای ملل از سال ۱۳۷۳ در بوستان قیطریه شروع به کار کرده و فعالیت‌های آموزشی و هنری متفاوت را در خود جای داده و به مرکزی فرهنگی با امکانات کتابخانه و کلاس‌های آموزشی برای ساکنان قیطریه تبدیل شده‌است .
در نگارخانه ملل یا امیرکبیر واقع در در این پارک نمایشگاه‌های فرنگی و داخلی برگزار میگردد که هدف از آن رابطه با هنرمندان و نمایش آثار آنهاست .
فرهنگسرای ملل , نگارخانه , کتابخانه , نمازخانه , برکه , زمین بازی , مخزن ذخیره آب , تیچراسکیت و سرویس بهداشتی از امکانات پارک قیطریه است .

( کسب امتیاز )