وبلاگ

اجاره آپارتمان مبله در تهران

پارک شهر تهران

پارک شهر تهران

بوستان شهر تهران

در زمان های قبل , لذت تماشای چرخ ماهی ها در حوض فیروزه ای خانه ها یا این که لذت دور هم نشینی با دوستان و همسایه ها آن قدر شیرین و جالب بود که کمتر کسی پایش را برای خوش گذرانی به خارج از منزل می گذاشت . هنوز پای اتومبیل های کوچک و بزرگ به‌این وسعت به شهر باز نشده بود و کوچه ها پر‌از کودک هایی بود که برای بازی گرد نیز می آمدند . به‌تدریج آن خانه های نقلی و ویلایی جای شان را به منزل هایی امروزی تر با ظاهری متعدد دادند ; روز به روز به طول ساختمان ها بیشتر شد و یاد ای از شیرینی آن روزها بر جای گذاشت .

رویش روز افزون ساختمان ها و کم شدن درختان باعث شد تا در شهرها فضاهایی به نام بوستان یا پارک بوجود آید . این فضاها ساخت شدند تا ساکنان این ساختمان های بلند بتوانند برای لحظاتی از چهاردیواری منزل های شان به دور شوند و دنیایی متعدد را لمس نمایند . کلانشهر تهران از جمله شهرهایی بود که‌این فرآیند را در طی زمان پشت رمز گذاشت و بوستان ها یکی پس از دیگری در آن بوجود آمدند .

احتمالا امروزه این پایتخت زیبا , شهری دود گرفته و نا مرتب به نظر برسد ; البته باز نیز نمیتوان زیبایی ها و جالب هایش را نادیده گرفت . روز جاری می‌خواهیم شما‌را با او‌لین بوستان این شهر آشنا کنیم که بارها و بارها نامش به گوش تان خورده و احتمالا از کنارش عبور کرده باشید . مقصد امروزمان بوستان شهر است که در قلب تهران جای گرفته و ساکنان این شهر را به گشت و گذاری متعدد فرا می‌خواند .

بوستان شهر تهران | نخستین پارک پایتخت

خیابان امام خمینی تهران یکی گذرگاه هایی است که شما‌را به گشتی تاریخی و دیدنی در تهران قدیم فرا می‌خواند و جذاب های اکثری را برای تان به نمایش در می آورد . در بین ساختمان های کهن و جذاب و موزه هایی که به جهت این خیابان قرار دارند , بوستان شهر جاذبه ای بسیار متفاوت به حساب آورده می شود ; جایی که صرفا یک پارک معمولی نیست و قسمتی از مورخ تهران را در خویش جای داده است . این بوستان ۲۵ هکتاری سال هاست که در پایتخت جا خوش کرده و امروزه خاطرات بسیاری از ساکنان قدیمی این شهر را زنده می نماید . بوستان شهر کهن ترین بوستانی است که در تهران ایجاد شده است و هنوز نیز لحظات خوشی را برای تهرانی ها رقم می‌زند .

موزه صلح تهران

در بخشی از پارک شهر ساختمانی به اسم موزه صلح تهران مشاهده می شود که یکی‌از موزه‌های عضو گروه بین‌المللی موزه‌های صلح به شمار میرود . موزه های دوستی با انگیزه اشاعه فرهنگ و تمدن دوستی تاسیس میشوند و سعی می نمایند از روش نشان دادن پیامدهای ناگوار نبرد و خشونت و اثرها زیان بار آن بر انسان‌ها و محیط زیست , جلوی این پدیده نحس(شوم) را بگیرند .

موزه صلح و دوستی تهران در سال ۱۳۸۶ بوسیله اعضای انجمن حمایت از قربانیان سلاح های شیمیایی بنیان گذاری شده و تنی چند از قربانیان سلاح های شیمیایی هم تحت عنوان راهنماهای موزه در آن کار می نمایند . این موزه صرفا جایی برای تماشای اشیا نیست و میتوانید در آن به گفتگو با داغ دیدگان فیزیکی و روحی پیکار هم بپردازید و تجربه های نو ای کسب فرمائید .

کاربرد سلاح های شیمیایی در نبرد عراق در مقابل ایران و پیامدهای آن موضوع مورد اعتنا درین موزه است ; ولی موضوعات دیگری همچون بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی در ژاپن , جنگ‌های جهانی اولیه و دوم , کاربرد سلاح های ممنوعه در جنگ‌ها دربرگیرنده بمب های خوشه‌ای , مین و سلاح های حاوی اورانیوم و اثرها و عوارض هریک از این تسحیلات هم در موزه به دیده می‌خورد .

به غیر از دیدن ابزارآلات مورد به کارگیری در نزاع اجباری جمهوری اسلامی ایران و عراق همچون ماسک‌های ضد شیمیایی میتوانید از امکانات دیگر موزه هم استفاده نمائید که عبارتند از : کتابخانه صلح و آشتی , آلبوم هنر برای آشتی , کارخانه های آموزشی , موزه مجازی و استودیوی ثبت مورخ شفاهی .

نشانی : ضلع شمالی پارک شهر

( کسب امتیاز )