وبلاگ

اجاره آپارتمان مبله در تهران

پارک جمشیدیه تهران

بوستان جمشیدیه

اگر ساکن تهران می‌باشید و شیدا فضای سبز هستید و این ایام نیز زیاد وقت نمی‌کنید که به بیرون از تهران بروید ولی دلتان پر می کشد و می‌خواهد که کمی از هیاهوی شهر دل بکنید , بهترین توصیه تند و سرعت بالا ما به شما رفتن به بوستان جمشیدیه ی تهران است . این پارک اینک خیر صرفا از زیباترین و بسیار طرفدارترین بوستان های تهران است بلکه از جمله بوستان های سابق و فراوان راز سبز تهران هم می باشد .

 

 

پارک جمشیدیه ی معروف و خوش آب و هوا که در صدر قرار بود سرایی برای سالمندان باشد , در سال ۱۳۵۶ ساخته شد . در آن سال های دور و در منطقه ی نیاوران که‌این بوستان ساخته شد , املاک بسیار زیادی در تهران و به ویژه در این منطقه به خانواده ی دولو که از زمان حکومت قاجارها یکی مشهورترین خانواده ‌ها بودند , وابستگی داشت . زمینی که بوستان در آن ایجاد شده است به نام مهندس جمشید است .

 

 

ابتدا این زمین را برای ساخت یک سرای سالمندان در نظر گرفته بودند ولی در ادامه , نظر مسئولان وقت مرز و بوم عوض شد و همان طور که در اولِ این جمله نیز هم گفتیم , در سال ۵۶ این زمین ها به صورت یک بوستان همگانی ساخته شد و در اختیار تمامی قرار گرفت . بوستان جمشیدیه که یکی از مشهورترین و پر رفت و آمدترین پارک های تهران است به خاطر بزرگداشت یاد و خاطره ی کسی که آن را بخشیده بود و در نهایت باعث شد چنین پارک زیبایی به وجود بیاید , پارک جمشیدیه نامیده شد .

کلیه امکانات در زمینه ی بوستان جمشیدیه

مساحت فضای بوستان جمشیدیه ۱۰ هکتار است طول از تراز دریای این بوستان دربین ۱۸۲۰ تا ۲۱۰۰ متر است . این بوستان از شمال به کوه کلک چال , از جنوب به گلشن دولو , از غرب به جاده ی کلک چال و از شرق نیز به خیابان جمشیدیه میرسد و بنابراین , بوستان جمشیدیه دارنده ۴ محل ورود است . خیلی جذاب است این را بدانید که بر پایه ی حیث سنجی هایی که بوسیله راس پژوهش ها و مطالعات رسانه ی همشهری انجام یافته , بوستان جمشیدیه بعداز بوستان ملت دو‌مین پارکی است هر تهرانی به مهمان ها فرنگی توصیه تماشا از آن را می دهد! بوستان و یا این که همان دیگر پارک جمشیدیه , در ناحیه ی ۱ تهران و نیاوران قرار گرفته است . به خاطر قرار گیری این بوستان در قسمت شمالی تهران , میتوانید یکی‌از بهترین آب و هواها و محیط سبز و طبیعی را در آن داشته باشید .

با این‌که نگفته نیز پیداست که چرا در مقدمه ی این متن بوستان جمشیدیه را تحت عنوان آیتم ای پر سرعت و دم دستی برای اشخاصی که شیدا طبیعت گردی می‌باشند اما امکان آن را ندارند سفارش کردیم البته در ادامه برای شما توضیح خوا هیم داد که چرا این بوستان این پارک به این حد معروف و محبوب است .

( کسب امتیاز )