وبلاگ

اجاره آپارتمان مبله در تهران

پارک ترافیک تهران

پارک آموزش ترافيک تهران

پارك آموزش ترافيك تهران كه در محله پونك تهران واقع شده , مينياتوري از تسهيلات و تجهيزات پارك‌هاي آموزش ترافيك و ايمني در سطح دنیا است .

پارك آموزش ترافيك تهران كه در محله پونك تهران واقع شده , مينياتوري از تسهيلات و تجهيزات پارك‌هاي آموزش ترافيك و ايمني در سطح جهان است . اين پارك به‌صورت رايگان در اختيار مدارس بازه ابتدايي با انگیزه یادگرفتن رفتار ترافيك براي كودكان و نوجوان ها طراحي و مورد بهره‌برداري قرار گرفته است . پارك یادگرفتن ترافیک تهران به وسیله اداره حمل‌ و نقل و ترافيك تهران و از محل دارایی اين اداره , در زميني به مساحت ۳ . ۵ هكتار در شمال غربي ميدان پونك تهران و با تاسيساتي دربرگیرنده معابر , آمفي نمایش زنده , توقفگاه , مرتبه انرژي , کمد دیواری و ساختمان اداري و آموزشي اجرا شده‌است كه يكي از بزرگ‌ترين و مجهزترين پارك‌هاي آموزش ترافيك در ايران است .

آموزش حضوري موقعيتي است كه در آن , آموزش‌دهنده و مخاطب رودررو قرار مي‌گيرند و هر دو امكان تجديدنظر و استفاده از روش‌هاي جدید و آپدیت بودن را مي‌يابند . تا جايي كه گاه مخاطب روش‌هاي آموزشي آموزش‌دهنده را تغيير يا اصلاح مي‌كند . با اين حال آموزش مستقيم , نيروي انساني و امكانات وسيع و زيادي را مي‌طلبد . پارك ترافيك تهران با هدف یادگرفتن حضوري مستقيم و با درآميختن آموزش نظري و عملي , در چهار محور «عابرپياده» , «دوچرخه» , «خودرو» و «علائم» تشكيل شده‌است .

كودك در شرايط واقعي فراگیری , همیشه در معرض تهديد است . پارك ترافيك كه در اصل تجسم واقعيت است , در كنار آموزش , بر آنگاه تفريح و سرگرمي نيز تمركز كرده است . به عبارتي , اگر با دانش‌آموز در خارج از چهارچوب مکتب به‌صورت فراگیری كلاسيك مدرسه‌اش رفتار شود , از يادگيري كناره مي‌گيرد . از اين نظر آموزش در اين پارك سعي شده دانش‌آموز احساس ناخوشايند مخاطب واقع شدن را نداشته و در محيط , احساس آزادي و نشاط و شادی كند . در‌این بوستان کار های متنوعی جهت آموزش کودکان انجام می شود .

ساعت کاری پارک

پارك ترافيك تهران به غير از روزهاي پنج شنبه و جمعه در تمام روزهاي هفته و در ۲ شيفت روزانه , فعاليت مي‌كند . يكي از دلايل تشكيل چنين پروژه آموزشي , بالا بودن تاثيرپذيري و نهادينگي عصر كودكي در يادگيري میباشد . اداره ترافيك با تحقيقات وسيعي كه انجام داده بهترين زمان براي دريافت مساله مرتبط با ترافيك را در مقاطع سوم , چهارم و پنجم دبستان دانسته است . پارك یادگرفتن ترافيك پونك , براي پایین پوشش قرار دادن منطقه۵ تهران , تجهيز و برنامه‌ريزي شده بود . با وجود اين به‌دليل بالا بودن ميزان استقبال مدرسه ها بخش ها گوناگون شهر و امكانات محدود اين پارك براي یادگرفتن , بچه‌هاي كمي مي‌توانند از امكانات عملي مطلوب بهره‌مند شوند . تابستان‌ها ساعت كار پارك تا ۷ افزايش پيدا مي‌كند و خانواده‌ها هم مي‌توانند در كنار بچه‌هاي‌شان از آموزش‌هاي پارك ترافيك بهره‌مند شوند .

( کسب امتیاز )