وبلاگ

اجاره آپارتمان مبله در تهران

میگون تهران

میگون تهران

از جنوب تهران که به سوی شمالش برویم , روبه‌رویمان سفیدی باشکوه کوه‌های توچال را میبینم . وقت‌هایی که هوای تهران آلوده است , توچال را گردی از غبار دربرمی‌گیرد و وقت‌هایی که هوا صاف و پاک است , تماشای آن کوه‌ها حالمان را عالی می‌کند . توچال , بلندترین کوه نزدیک پایتخت است و از دامنه مشرف به اوشان و فشم و میگون تهران‌ , می‌توان بهتر و بیشتر از هرجایی چشم‌انداز قله‌اش را تماشا کرد .

سه شهر اوشان , فشم و میگون , در کنار نیز حوزه‌ «قصران» را میسازند و قسمتی از رودبار قصران , از توابع شمیرانات محسوب می شوند . هوای این منطقه از تهران خنک‌تر است و چون تنها ۵۳ کیلومتر با تهران فاصله داراست , می‌توان یک نصف روز به دیدنش رفت .

سطح دسترسی میگون

برای رسیدن بدین منطقه باید در اتوبان شهید بابایی در جهت شرق برویم و زمانی به پل خیابان استخر رسیدیم , به طرف شمال بپیچیم تا بعداز یک بلوار سربالایی , به سه راه گردنه قوچک برسیم . اگر نیز از تجریش و اتوبان ارتش درسمت شرق می آییم , در پایان بزرگراه ارتش , کنار بوستان جنگلی سوهانک , باید مسیر مستقیم را ادامه بدهیم تا به همین سه راهی برسیم . در هر صورت باید گردنه قوچک را به طرف تحت برویم .
وقتی به میدان لشگرک رسیدیم , در‌این میدان باید مسیر سمت چپ را انتخاب کنیم که به طرف اوشان و فشم میرود . در میدان اصلی فشم نیز مسیر سمت چپ را باید انتخاب کنیم تا به میگون تهران برسیم .
در بین کندوان و گچسر در جاده چالوس , یک سه راهی موجود است که اگر وارد این فرعی بشویم و مسیر را به طرف شرق ادامه بدهیم , بعد از گاجره , دیزین و شمشک به میگون می‌رسیم . ادامه مسیر نیز مارا به فشم و تهران می‌رساند .

 

اگر اتومبیل شخصی نداریم , در فلکه چهارم تهرانپارس باید سوار تاکسی‌های فشم و میگون شویم . از ایستگاه مترو حقانی , برای این اینجا اتوبوس میباشد .

میگون , خوش آب‌و‌هواست و همین موضوع منجر می شود که خیلی‌ها هوس کنند یک آخر هفته در این منطقه ویلا اجاره کنند و پنج شنبه و جمعه را در دل طبیعتش بگذرانند .

بعد از غذاخوری دره هملون و در سمت چپ جاده , مسیری برای کوهپیمایی سبک می باشد که به دره هلمون میرسد و چند غار نیز داراست . پس از پشت سرگذاشتن غارها و یکی دو ساعت پیاده‌روی به آبشار هملون می‌رسیم . چشمه‌های آهنگرک , باغ بالا , پس‌بند , جوزدار , خربزدره و غار چاه زنجیر نیز در اطراف شهر میگون قرار دارند که دیدن آنها خالی از لطف نیست .

خیلی‌ها نیز به هوای خوراک خوردن در رستوران‌های این منطقه , راهی میگون تهران میشوند . در منطقه اوشان , فشم و میگون , غذاخوری‌های زیادی است . با رسیدن به میگون می‌توانیم مسیر مستقیم را به طرف شمشک ادامه بدهیم . در همان ابتدای راه , رستوران شب‌های میگون و کوهستان را در سمت چپ جاده می‌بینیم که از سایر معروف‌ترند . راه دیگر نیز رفتن به رستوران‌ های فشم است .
بهترین فصل سفر
بهترین فصل سفر به‌این منطقه بهار و تابستان است , اگرچه وقتی آدم بخواهد سفر برود دیگر چندان به آب و هوا اهمیت نمی‌دهد .

( کسب امتیاز )