وبلاگ

اجاره آپارتمان مبله در تهران

معرفی گنبد مینا

معرفی گنبد مینا

گنبد مینا نام بزرگترین آسمان‌نمای کشور‌ایران است که در سال ۱۳۹۳ در به افتتاح رسید . در‌این زمان و زمان که آلودگی هوا مانع از این شده است تا کمتر به افق نگاه کنیم , چنین بنایی به خواسته جدا کردن ما از معاش لبریز هیاهوی شهری ایجاد شده است , تا برای ساعتی نیز شده بر روی صندلی نشسته و دیدن زیبایی‌های آسمان لذت ببریم و کهکشان‌ها و ستاره‌ها را از نزدیک‌ ببینیم و از دیدن آن‌ها لذت ببریم . گنبد مینا , بزرگترین آسمان‌نما یا پلانتاریوم خاورمیانه , یک شبیه‌ساز از دنیا هستی و کرات و ستارگان است که در آن به صورت سه بعدی فیلم‌هایی با موضوعات نجومی به نمایش در میاید .

دسترسی گنبد مینا

گنبد مینا در تهران , میدان ونک , بزرگراه حقانی شرق , بعداز چهارراه جهان‌کودک , انتهای خیابان شهیدی , بوستان آب و آتش قراردارد .
برای رسیدن به گنبد مینا می توانید از مترو استفاده فرمائید . کافی‌ست در خط یک مترو و پایانه شهید حقانی از قطار پیاده گردید و بعداز خروج از پایانه از مسیر بوستان طالقانی و پیاده‌راه چوبی آن به پل فضای سبز رفته و پس از عبور از آن به بوستان آب و آتش و پل ابریشم که از روی بزرگ راه سعی به گنبد مینا میرسد عبور کنید . همینطور می توانید از اتوبوس‌هایی که در بزرگ راه حقانی رفت و آمد می نمایند به کار گیری نمایید و در پایانه چهارراه آفریقا از اتوبوس پیاده شده و بعداز عبور از بوستان آب و آتش و پل ابریشم به گنبد مینا برسید .

. همینطور چنانچه قصد سفر با وسیله فردی را دارید میتوانید در بزرگ راه شهید حقانی شرق وارد خروجی پایانه متروی حقانی شده و ماشین خود را در پارکینگ بزرگ بوستان طالقانی بوستان کرده و از روش پل درختان پیاده در سمت گنبد مینا تکان فرمایید . در حالتی که جواز رفت وآمد در طرح ترافیک را دارید نیز می توانید از مسیر اتوبان مدرس جنوب , میدان آرژانتین , خیابان نلسون ماندلا ( جردن یا این که آفریقای دیرین ) , پس از ساختمان راه‌آهن , ورودی شهرگل به گنبد مینا برسید .

مبلغ بلیت هر سانس تماشای فیلم در گنبد مینا ۱۵۰۰۰ تومان است . برای مشاهده زمان‌بندی بازدیدهای همگانی در زمان روز ها سال می توانید قبلی از مراجعه حضوری در این این مجموعه , به سایت این مجموعه به آدرس gonbademia . tehran . ir مراجعه نمایید . در این سایت برنامه این موسسه برای روزها مختلف سال به نمایش در می‌آید . مثلا نمایش فیلم‌ها و بازدید عمومی در ایام ماه مبارک رمضان در روزهای پنجشنبه و جمعه در ساعت ۲۱ تا ۲۲ : ۳۰ برای سانس اول و ۲۲ : ۳۰ تا بامداد برای سانس دوم امکان‌پذیر است .

( کسب امتیاز )