وبلاگ

اجاره آپارتمان مبله در تهران

شهرستانک تهران

شهرستانک تهران

فرقی نمیکند تهرانی باشید یا این که از مسافرین این شهر , در صورتیکه دوست دارید یک روز متعدد را در طبیعت اطراف تهران بگذرانید , سفر به شهرستانک تهران , میتواند یک انتخاب خوب باشد . روستایی زیاد خوش آب و هوا از توابع کرج که در مرز دو استان تهران و البرز واقع شده‌است

شهرستانک کجاست ؟

یکی‌از از طریق های غلبه بر استرس , فشارهای روحی و خستگی های ناشی از روزمرگی معاش , مسافرت کردن است . هنگامی کلام از مهاجرت میشود , بعضا سفرهای خارجی , پر هزینه و طولانی دوران در ذهنشان تداعی میشود . البته میشود با هزینه ای زیاد کم , در مسافت ای خیر چندان دور از محله معاش خودمان , سفری به طبیعت زیبا را تجربه کرد که روح بشر را نو کرده و با زیبایی وصف ناپذیرشان , انرژی مضاعفی را به انسان هدیه می دهند .

کشورمان ایران , دارنده روستاها و ییلاقات با صفای بسیاری است که میتوان در گوشه گوشه این خاک , آنها را مشاهده کرد . این بار به سراغ شهرستانک , روستایی درنزدیکی پایتخت میرویم .

روستای شهرستانک از توابع کرج بوده که به خاطر آب و هوای عالی , درختان بی نظیرو مسافت کوتاهی که با تهران و کرج دارااست , سالانه میزبان گردشگران اکثری است که‌این حوزه‌ را برای درختان گردی تعیین می نمایند . جاده های کوهستانی , دره سرسبز , باغ های میوه و کوچه باغ های خوشگل و یاد انگیز , همه و همه , زیبایی هایی است که در مسافرت به شهرستانک ناظر آنان خواهید بود .

کاخ ناصری شهرستانک

کاخ ناصری شهرستانک عمارتی است که به امر ناصرالدین سلطان قاجار در‌این منطقه ساخته شده است . از این کاخ ییلاقی بیشتر برای برنامه های شکار و استراحت فرمانروا به کار گیری میشده و میتوان اظهار کرد از معروف ترین جاذبه های توریسم شهرستانک است . ولی سال هاست این عمارت که روزگاری از جلال و شکوه بسیار برخوردار بود , تبدیل شده به خرابه ای که دیگر تصویری زیبا از یک مکان تاریخی را دارا نیست . کاخ ناصری در فهرست میراث فرهنگی میهن به ثبت رسیده است .
گل کیله

اگر در سفرتان به شهرستانک دوست دارید نهار خود را در دل درختان صرف فرمائید , توصیه می کنیم درختان بکر چشمه گل کیله را از دست ندهید . این چشمه که از ذیل سنگی جوشیده و در غایت به رودخانه می ریزد , طبیعت و مناظری زیبا داشته که اگر از کاخ ناصری به سمت شمال حرکت کنید , میتوانید به آن برسید . البته باید گفت وصال به این چشمه به آسانی نبوده و باید مسیر طولانی را پیاده روی نمائید .
قلعه دزدبند

در بلند ترین نوک کوه های شهرستانک , بقایایی از یک بنای تاریخی موجود هست که مورخ ساخت این بنا به زمان ساسانیان برمی گردد . از آنجایی که فقط قسمت هایی از این بنا باقی مانده و تاریخچه ای نیز از آن در دست نیست , نمیتوان اعلام‌کرد کاربری حقیقی وواقعی این سازه در پیشین دقیقا چه بوده است .

از سایر جالب های شهرستانک تهران میتوان به درخت کهنسال اورس و کتیبه ناصری اشاره نمود . گلشن های میوه این قریه که بیشتر آن را گلشن های زردآلو و توت تشکیل می دهند

( کسب امتیاز )