وبلاگ

اجاره آپارتمان مبله در تهران

سرعین اردبیل

سرعین اردبیل

یکی از زیباترین و در عین حالا اعجاب انگیزترین جاذبه های ارگانیک چشمه های آب گرم سرعین اردبیل میباشند . برای این‌که به‌این جاذبه های طبیعی سفر کنید بایستی شیوه طولانی را بپیمائید و خود را به استان زیبای اردبیل برسانید و از هوای خنک تابستانی و برف سنگین زمستانی این استان لذت ببرید .

سرعین , یکی شهرهای حساس در مسئله توریسم سرزمین بنا شده در استان اردبیل است که بخاطر وجود چشمه های آب گرم , فضای سبز زیبا و یک کدام از وسیع ترین پست های اسکی مملکت به آوازه فراوانی دست یافته و گردشگران زیادی هرساله از این شهر مشاهده میکنند .

گروه آبگرم سبلان دارای حوضچه آب سرد هم میباشد . وجود حوضچه آب سرد در تیم آبگرم سرعین نیازی اضطراری است و برای اشخاص برنا و کسانی که مشکلات قلبی ندارند مطلوب است . با وجود آب سرد این حوضچه‌ها زمان زیادی را می‌توان در گروه آبگرم گذراند . آب سرد منجر سرحال شدن و رفع کسلی به خاطر حضور در آب گرم می شود . قرار گرفتن در آب سرد با فاصله مقداری بعداز به کارگیری از جکوزی از افتادگی پوست جلوگیری می کند و باعث شکست سلول‌های چربی میشود .

 

آبگرم قره سو ( اعصاب سویی )

آبگرم قره‌سو یک تجربه‌ی نو است . استخر‌ روبازش و دمای بالای آب , نسبت به دیگر چشمه‌ها خاصش کرده . این چشمه به اعصاب‌سویی نیز دارای شهرت است و از غربی‌ترین چشمه های آبگرم سرعین به‌حساب می آید . دمای آبگرم قره‌سو ۴۴ درجه سانتیگراد است و جریانی دایمی در مرحله زمین داراست . این آب مزه گسی دارد و بی‌رنگ است . آرامش اعصاب و تسکین دردهای روماتیسمی از ویژگی‌های درمانی این چشمه است .
اردبیل را می توانید استان چشمه‌های آبگرم بدانیم , وجود سرعین در هر استانی کافی است تا چنین لقبی را برای آن به همراه داشته باشد . این شهرستان در ۳۰ کیلومتری غرب شهر اردبیل واقع شده‌است و نام آن در زبان ترکی به معنای محل خنک و در زبان عربی به معنای سرچشمه است .

چشمه آبگرم یا چشمه گرمابی مکانی است که به صورت مداوم آب گرم یا داغ از زمین بیرون می شود . بعضا هم به خاطر درصد بالای مواد حل شده معدنی , از آب بعضی از این چشمه ها استفاده درمانی می کنند .

در اکثر مناطق آتشفشانی تازه ایران , چشمه های آبگرم وجود دارد . آب تمام این چشمه ها تقریبا منشا سطحی دارند . آب های سطحی با نفوذ خود از خلال شکستگی ها , تدریجا گرمتر شده در افق های تحتانی , هنگامی که به مرحله زمین می رسند به صورت چشمه های آبگرم نمایان می شوند .

چشمه‌هایی جوشان که از دل زمین می آیند و با خویش مواد معدنی شفادهنده‌ای برایمان به ارمغان می آورند و سالیانه اکثری از افرادی را که در پی درمان بیماری‌های عصبی , رماتیسمی , مفصلی , پوستی و غیره می باشند را به جهت خویش جذب می نمایند .

از مهم‌ترین دلایلی که باعث ترقی صنعت گردشگری , ارتقا ویژگی‌های بهترین هتل‌های اردبیل و بالا رفتن کیفیت رستوران‌هایش شده است .

وجود همین چشمه‌های ارزشمند , علت نام‌گذاری سرعین شده‌اند ; سرعین در لغت به‌معنی سرچشمه است . خاصیت درمانی مواد معدنی این چشمه‌ها , سرعین را به مرکز توریست – درمانی اردبیل تبدیل کرده است

( کسب امتیاز )