وبلاگ

اجاره آپارتمان مبله در تهران

روستای زرین دشت

روستای زرین دشت

روستای زریندشت در ۴۰کیلو متری جنوب فیروزکوه واقع شده‌است . این روستا در ۱۲۰کیلومتری از شهر تهران واقع شده‌است که نمادی از زیبایی های پروردگار است که بایستی این فضای سبز زیبا را از نزدیک دید . بعد از گذشتن از شهر دماوند به ۴۰ کیلومتری شهر فیروزکوه می رسیم که روستای زرین دشت در جاده ای فرعی و زیبا قراردارد .

تاریخچه روستای زرین دشت

در‌این ده جاهای جذاب و تاریخی بسیاری موجود هست که بهار و تابستان مردم از شهرهای گوناگون برای هواخوری و گشت و گذار به این روستای سرسبز می روندو قابل ذکر است که این ده با زیبایی خاص خود نظر توریست ها را هم به خویش جلب نموده است و سالانه تعداد زیادی گردشگر به‌این روستا رفته و از جاهای جالب آن مشاهده می نمایند که یکی از زیباییهای این آبادی رودخانه حبله رود است که جاذبه خاصی داراست و دیگر جاذبه ها چشمه های آب معدنی مثل خمده و دریابک است که این آبها خواص درمانی بسیار موثری نیز نیز دارند .

روستای زرین دشت شهدای زیادی نزدیک به ۴۵۰ شهید نثار انقلاب نمود که‌این شهدا عاشقانه در جناح های جنگ حضور پیدا کردند و همگام با دیگر رزمندگان به دفاع از کشور اسلامی پرداختند و چه عالی خرید و فروش ای باایمان کردند و رستند و نجات یافتند . این دنیا نتوانست آن ها را مجذوب و شیدا خود نماید زیرا شهدای ما از اولیا الله می باشند و همینطور به فرموده حضرت امام یک شبه ره صد ساله را طی کردند , و خانواده های این شهدا هم با رضایت دادن به فرزندان برای حضور در جناح سهم به سزایی در دفاع مقدس از دین و ناموس کشورشان ایفا کردند , مردمان دیگراین قریه در یاری رسانی به جناح هم مدام در صحنه بوده و مردم با کلیه توانایی خویش به رزمندگان یاری می رساندند .

اطلاعات کامل درباره روستای زرین دشت

روستای زرین دشت علاوه بر حضور همگی جانبه در ۸سال دفاع مقدس فرزندان فرهنگی و علمی هم تربیت نموده که در سرویس نظام و انقلاب می باشند که در جاهای مهم در دولت و دیگر مشاغل از جمله طبی , مهندسی و مدیریتهای متعدد در راس امور درگیر خدمات رسانی و انجام وظیفه میباشند , و کسانی می باشند که به حقیقت توانسته‌اند مسیر موفقیت را طی نمایند و به هدف ها تعریف شده در ذهنشان برسند , به نوعی شعار خواستن , توانستن را به ظهور برسانند و با وجود کمبودها که در بخش اعظم روستاها مشهود است آن‌ها اثبات نمایند که چنانچه انگیزه رقم خورده باشد به یاری نیروی عزم هر کاری شدنی است .

روستای زرین دشت از لحاظ دینی قوی است و روستایی مذهبی و سنتی است که فرزندان فقهی از جمله روحانیت هم رویش داده است . درین ده مردمان آداب و سنن قدیم خویش را محافظت کرده و برای آن بها قائلند . یکی‌از آداب و سنتها در روستای زریندشت مراسم اجرای تعزیه خوانی در آبادی است که در روز ها محرم برگزار می شود و دارنده شور خاصی است

( کسب امتیاز )