وبلاگ

اجاره آپارتمان مبله در تهران

خیابان سی تیر تهران

خیابان سی تیر تهران

در گذشته مردمان برای رفتن به منزل مادربزرگ و میل کردن دست پخت خوشمزه او که بویش تا چند کوچه آن طرف خیس میرفت , لحظه شماری می کردند و به هنگام وصال لحظه موعود رمز از پا نمی شناختند . این شاید فقط مجال برای خوردن غذایی در بیرون از منزل بود و تجربه ای بسیار شیرین برای اعضای خانواده به شمار میرفت . در آن زمان کسی فکرش را نیز نمیکرد که همین شکم گردی به صنعتی بزرگ تبدیل شود و تحت عنوان یکی پردرآمد ترین صنایع دنیا به شمار آید .

در دنیای روز جاری رستوران های متفاوتی عمل می نمایند و طیف گسترده ای از غذاها همگی روزه در سراسر جهان سرو می شود . گستردگی طیف غذاها سبب ساز شده تا رستوران های موضوعی هم صورت بگیرند که تحت عنوان مثال می شود به رستوران های دریایی , غذاهای محلی و . . . اشاره نمود . کلیه اشکال و اقلام رستوران ها را که کنار بگذاریم یک کدام از جذاب دقت ترین گونه های رستوران ها , چرخ دستی ها و خودرو هایی می‌باشند که در خیابان های متعدد به ارایه خوراک می‌پردازند و اغلب , مورد های مضاعف جالبی هم در بساط آن‌ها پیدا می شود . این دسته غذاها را غذای خیابانی می نامند ; پدیده ای دیدنی در گردش خوراکی که تعداد طرفدارانش هم رمز به فلک می‌کشد .

این غذاها در جای جای شهرها پیدا میگردند ; ولی در بعضا نقاط , خیابان خاصی را برای آن در در هر جا می‌گیرند تا بر روی غذاها ارزیابی بیشتری صورت بگیرد و ضمن ساخت یک فضای مختص , مورد های متنوعی هم به افراد ارایه شود . در تهران هم خیابانی به‌این فرمان اختصاص یافته که میتوانید در آن گام بزنید و از مورد های خوشمزه پیش روی‌تان لذت ببرید . فرقی نمیکند که چه ذوق ای دارید و در‌پی چه غذایی میگردید , در هرصورت در خیابان سی تیر تهران میتوانید خوراکی مورد‌علاقه تان را پیدا فرمائید و مزه های مختلفی را بچشید .

شناخت با خیابان سی تیر | حوزه‌ خوشمزه در پایتخت

هم اکنون که با استریت فود و عمر آن آشنا شدید می‌توانیم به سراغ خیابان خوشمزه تهران برویم و مقداری از هم اکنون و هوای آن برای‌تان بگوییم . این پاتوق خوشمزه در خیابان سی تیر جای دارد و دکه های اغذیه فروشی آن از تقاطع این خیابان با خیابان امام خمینی آغازمی‌شوند و یکیبعداز دیگری به ارایه طعام و آبمیوهمی‌پردازند . بعضا از این دکه ها اثباتمی باشند و در خیابان جانمایی گردیده اند ; ولیبعضی از رستوران ها و کافه های این خیابان به صورت سیار کار می نمایند و در ساعتها خاصی ( غالبا شب ها ) به سی تیر میایند . چندقدمدر این خیابان کافیست تا اشتهای شمارا برای خوردنغذا بر انگیزد ; حتیاگر گرسنه نباشید!

( کسب امتیاز )