وبلاگ

اجاره آپارتمان مبله در تهران

تله کابین توچال

تله کابین توچال

تماس دست‌های خورشید با برف , درخششی زیبا به وجود می‌آورد . کلیه چیز در طول ۳۸۵۰ متری از مرحله دریا مختلف است . آنجا تنها کوه است و برف و آدمی که در جدال با درختان سختگیر , امکاناتی را به‌وجود آورده تا بتواند آنجا , روزی را به ورزش و تفریح بپردازد .

دامنه جنوبی البرز که به کوهستان توچال شهرت داراست , میعادگاه اصلی کوهنوردان و ورزشکاران تهران است . مشهورترین و پر رفت و آمدترین پناهگاه‌های توچال از شرق به غرب عبارت است از کلک چال , شروین , شیرپال , توچال , اسپید کمر و پلنگ چال که کلیه آنان مشرف به تهران‌اند .

این قله در کنار دریاچه‌ای قرار گرفته است , به همین منظور به آن «توچال» میگویند . توچال به معنای چال آبگیر و دریاچه‌ کوچک است . اولِ محدوده توچال , انتهای خیابان ولنجک است . اینجا را ولی خیلی از تهران‌نشینان , با نام «بام تهران» میشناسند .

دسترسی به تله کابین توچال

برای رفتن به توچال , اولیه باید خودتان را به میدان تجریش برسانید . ولی وصال به تجریش با هر وسیله نقلیه‌ای ممکن است ; اما اگر سحرخیز باشید , به ترافیک نمی خورید .

از تجریش سوار تاکسی‌های خط میدان تجریش – بام تهران شوید . در کمتر از ۷ تا ۱۰ دقیقه به اولِ محوطه توچال میرسید .

اگر با خودروی فردی به توچال می‌روید , خیال‌تان راحت باشد که آنجا پارکینگ بزرگی دارد . از پارکینگ تا ایستگاه تله‌کابین , مسیر آسفالته‌ای است که حدود دو کیلومتر ارتفاع داراست .

در سال‌های اخیر امکانات رفاهی خیر به بام تهران بیش تر شده‌است . از جمله این تجهیزات می‌توان به رستوران‌های جدید , زیپ‌لاین , سورتمه بام تهران , میدی‌باس‌های برقی برای طی کردن مسیر قسمت پایینی بام تا قسمت اصلی و بالایی آن اشاره نمود

در شرایطی که برای ورزش به توچال آمده‌اید و قصد کوهنوردی دارید , خوبتر است تا محل ورود اصلی مجموعه پیاده بروید و درصورتی که برای تفریح خط مش توچال را آمده‌اید یا این که اکنون و صبر پیاده‌روی در سربالایی را ندارید , آنجا اتوبوس‌هایی وجود دارا‌هستند که شما را به ورودی اصلی میرسانند .

اگر دست خالی رفته‌اید , در ایستگاه اول تله‌کابین توچال میشود وسایل اسکی کرایه کرد . می‌توانید ست کامل اسکی آلپاین شامل کفش , باتوم و چوب اسکی و ست اسنوبرد دربرگیرنده کفش و اسنوبورد را کرایه نمائید . اما از شما کارت شناسایی دارای اعتبار خواهند خواست ; هرچند اسکی‌باز اساسا بایستی خودش خرقه , دستکش و کلاه فردی داشته باشد , به دلیل آن که امکان عاریه این اثاثیه نیست .

به غیر از این , تجهیزات دیگری همچون تیراندازی با کمان , پینت بال , زمین تنیس و بانجی جامپینگ ۴۰ متری نیز در پایانه اولیه موجود هست .

اگر نیز قصد اقامت در هتل توچال را دارید , باید در پایانه اولیه فرم ویژه آن را پر کنید و ضمن دادن کارت شناسایی , هزینه‌اش را پرداخت کنید .

تله‌کابین توچال دارای سه خط اصلی تله‌کابین , سه خط تله سیژ و یک خط تله اسکی بوده است . مجموع خط‌های طولی اصلی تله‌کابین در حدود ۷۵۰۰ متر است که یکی از طولانی‌ترین خط‌های تله‌کابین پیوسته در جهان به شمار می‌رود . ظرفیت تله‌کابین ۶۰۰ نفر در ساعت است .

( کسب امتیاز )