وبلاگ

اجاره آپارتمان مبله در تهران

بوستان کوهسار تهران

بوستان کوهسار تهران

پارک کوهسار تهران در شمال محله کن و در دامنه‌های رشته‌ کوه البرز قرار گرفته‌ و بافتی عمدتا کوهستانی داراست و فقط بخش‌های خاصی از فضای آن جنگل‌کاری شده‌ است . این پارک نسبت به دیگر مرکزها درختان گردی و تفریحی تهران خلوت‌تر است که این مساله یک مزیت مهم برای آن محسوب میشود .

بوستان جنگلی کوهسار تهران علاوه بر آرامش اختصاصی به شخصی که داراست , به دلیل قرارگرفتن در ارتفاعات , راس اکثری از تفریحات هوایی در تهران است . این مرتفع بودن همینطور باعث شده تا بازدیدکنندگان از چشم‌انداز فوق‌العاده‌ای بهره‌مند شوند ; چنانچه می‌توان نمایی ۳۶۰ رتبه از شهر را در‌این بوستان بازدید کرد . در کنار بهره‌مندی از این چشم‌انداز , آب‌وهوای کوهستانی این بوستان هم بی‌نهایت انرژی بخش است

این بوستان زیبا با جذابیت‌های طبیعی و تفریحی بسیار , افراد زیادی را در تمام روزها سال به ویژه در تعطیلات و روزهای گرم تابستانی به سمت خود می‌کشاند . از سایر مزیت‌های این بوستان , وجود جاده ماشین‌روی آسفالتی است که شمارا تا ارتفاعات این حوزه‌ هدایت می کند . کوهسار مانند دیگر پارک‌های شهر , از ریه‌های تنفسی تهران محسوب میشود و تاثیر بسیاری در تغییر آب‌وهوای تهران و کاهش آلودگی‌ها داراست .

مساحت و سال ساخت بوستان کوهسار

کوهسار تهران جنگلی فراوان پهناور هست و وسعتی در حدود ۵۷۰۰ هکتار را در برگرفته‌ است . مساحت بسیار بوستان جنگلی کوهسار به جهت بافت کوهستانی آن است . ارتفاعات توچال در شمال این بیشه واقع شده و این حوزه‌ از بخش جنوبی به بلوار حصارک محدود میگردد . رودخانه حصارک هم از بین آن عبور مینماید . حدود این بوستان از رودخانه کن در غرب آغاز و به رودخانه فرحزاد در شرق ختم میگردد . نکته دیدنی دقت این است که هر سال صد هکتار به بخش‌های جنگل‌کاری شده آن طولانی تر میگردد . این بوستان دوچندان قدیمی است و از به عبارتی روز ها اولِ ساخت هم مورد بازدید علاقه‌مندان قرار می‌گرفته‌ است ولی در سالیان اخیر تجهیزات , تفریحات و امکانات اکثری به آن طولانی تر شده که باعث شده تا تعداد بیشتری از شهروندان را به سمت خویش بکشاند .

 

تفریحات هوایی بوستان کوهسار

این حوزه‌ یکی‌از شایسته ترین هدف های ورزشکاران و علاقه‌مندان به ورزش‌های هوایی است . از جمله این ورزش‌ها می‌توان به کایت سواری , پاراگلایدر , بالن سواری , چتر نجات , پرتاب بومرنگ و… اشاره نمود . در کوهسار همینطور به صورت تخصصی به آموزش طراحی و ساخت بالن و بومرنگ هم پرداخته می شود و مکان قابل قبولی برای آزمایش بالن , چترهای نجات و هواپیماهای گونه گلایدر میباشد . تله کابین هم از سایر تفریحات مهیج در این بافت کوهستانی است که طرفداران خاص خودش را هم داراست .

از مهمترین مزیت‌های پارک کوهسار می‌توان به خانوادگی بودن آن اشاره نمود ; اگر وجود آلاچیق هایی مناسب در سراسر بوستان , فضای بسیار مناسبی را برای تفریحات خانوادگی فراهم آورده‌است . وجود امکاناتی مانند باربیکیوها , بوفه‌ها و رستوران‌ها قابلیت طبخ و سرو وعده‌های غذایی را فراهم کرده ‌است .
علاوه بر تفریحات متنوعی که نام برده شد , این پارک دارای امکانات دیگری مانند زمین‌های بازی کودکان است که بسیار مورد پسند بازدیدکنندگان قرار دارد .

( کسب امتیاز )