وبلاگ

اجاره آپارتمان مبله در تهران

بوستان ولایت تهران

بوستان ولایت تهران

بوستان ولایت یکی‌از پارک های جنوب تهران است که به حیث وسعت و میزان , خیر صرفا در کشور ایران بلکه در کل خاورمیانه رقیبی ندارد . با این که کمتر از ۱۰ سال از تاسیس این پارک می‌گذرد , اما تا به حال رویدادها و جشنواره‌های متمایز در آن برگزار شده و یکی از بوستان‌های معروف و پربازدید پایتخت به شمار میرود .

پارک ولایت تهران یکی از پارک های جذاب پایتخت ایران است که در جنوب غربی شهر و در منطقه ۱۹ شهرداری تهران واقع شده‌است . این پارک دیدنی و زیبا که در انتهای اتوبان نواب و در زمین‌های فرودگاه قدیم قلعه‌مرغی تاسیس شده , مطرح ترین بوستان خاورمیانه به شمار میرود .

پیرو به معرفی کامل پارک ولایت می پردازیم : مساحت و سال ساخت پارک ولایت شروع ساخت بوستان ولایت در سال ۱۳۸۹ و درطول روز تکریم منابع ارگانیک یعنی ۱۷ اسفند , با حضور رهبر انقلاب اسلامی در زمین فرودگاه سابق سوییچ خورد و در سال ۱۳۹۱ رسما بهره برداری شوید . پارک ولایت تهران بیش تر از ۳ میلیون متر مربع وسعت داراست که با طراحی ای مطلوب سعی بر پر کردن فضاهای آن شده‌است . این پارک قادر است روزانه در حدود ۲۰۰ هزار گردش گر را در خود جای دهد .

دیوار نوردی

اگر شما نیز علاقمند به ورزش قدرتی دیوار نوردی هستید می توانید در بوستان ولایت این ورزش را تجربه نمایید و توان خویش را بیازماید .

صخره نوردی

در پارک ولایت تهران برای علاقمندان به ورزش صخره نوردی , بنا ای به طول ۱۵ متر در لحاظ گرفته شده‌است که از ۳ طرف می‌توان از آن استفاده کرد .

پاراگلایدر

تپه ای به ارتفاع ۲۴ متر در بوستان وجود دارد که علاقمندان به ورزش های هوایی مانند پاراگلایدر , هنگ گلایدر , پاراموتور و… از آن نیز به صورت تفریحی و نیز برای مورد ها آموزشی استفاده می‌نمایند .

اتومبیلرانی

سرعت جاذبه‌ی فوق‌العاده دیگر پارک ولایت مسابقات اتومبیرانی سرعت است که در محیطی منحصر , علاقه مندان تخت‌گاز را گرد نیز میاورد .

باند پروازی بادبادکها

در ضلع شمالی شهر ورزش پارک ولایت باند سابق فرودگاه را به باند تخصصی بادبادک‌‌ها تخصیص داده اند . از این باند برای مسابقات پروازی بادبادک‌ها استفاده میشود که وقف عام سنین در حیث گرفته شده‌است .

پیست آرسی ( در اختیار گرفتن از شیوه به دور )

در این نصیب از پارک ولایت تهران میتوانید با استعمال از خودرو ها و یا این که هواپیماهای در دست گرفتن از راه دور خویش , اوقاتی یاد انگیز را بگذرانید .

کارتینگ

در شهر ورزش بوستان ولایت پیست کارتینگی به ارتفاع تقریبی ۱ کیلومتر در لحاظ گرفته شده تا علاقه ‌مندان به سرعت و ورزش رالی , ساعاتی خوش را در آن به تفریح و رقابت با یکدیگر بپردازند .

موتور سواری

در قسمت شمالی شهر ورزش , پیست مخصوص موتورسواری چهار چرخ به طول ۱۴۰۰ متر در لحاظ گرفته شده‌است .

سوارکاری

ورزش دیگری که می‌توان آن را در بوستان ولایت تهران تجربه کرد , ورزش اسب سواری است . در پیست سوارکاری گروه , قابلیت درشکه سواری نیز برای عموم خانواده‌ها آماده است که می‌تواند تجربه‌ای مختلف برای هر فردی باشد .

 

زمین‌های ورزشی رو باز

شهر ورزش پارک ولایت تهران مکانی دوچندان خوب برای بازی‌های ورزشی متنوع هست که دارنده زمین‌های تخصصی می‌باشند . زمین‌های تنیس , فوتبال , فوتسال , والیبال , بسکتبال و دومیدانی از جمله زمین‌هایی میباشند که علاقمندان ورزشی زیادی را به خود جلب می کنند .

سالن پرورش اندام طاها

در ضلع شمالی پارک ولایت تهران تالار پرورش اندام طاها احداث شده‌است که علاقه‌مندان به پرورش اندام در دو تالار با تفکیک هوازی و غیر‌هوازی در آن مشغول به تمرین می‌شوند . این تالار رویش اندام صبح ها برای بانوان عزیز و عصر ها مخصوص استفاده آقایان قرار میگیرد .

مجموعه شهر بانو

برای رفاه هم اکنون بانوان , در ضلع شمالی بوستان ولایت زمینی به مساحت ۶۰ هزار متر مربع در لحاظ گرفته شده‌است که با سبک فضا‌سازی باغ‌های اهل ایران پباده سازی شده و همینطور دارنده ۲۰ ساختمان متنوع با کاربردهای آموزشی , اجتماعی , هنری , ورزشی , اجتماعی , فرهنگی و… اختصاصی بانوان می‌باشد . ورود آقایان به مجموعه شهر بانو ممنوع میباشد .

تالار آمفی تئاتر استاد شهریار
در ضلع جنوبی پارک ولایت تهران تالار آمفی بازی زنده مدرس شهریار جای‌دارد که دارنده تجهیزات چهره‌ای و امکانات سینمایی حرفه‌ای هست . این تالار مکانی خوب برای برگزاری همایش‌ها و برنامه‌های فرهنگی و هنری به خصوص برای مدرسه ها , اداره ها مدنی , شرکت‌ها , بخش‌های سری و… میباشد .

کتابخانه علامه امینی

اگر شما نیز اهل مطالعه و کتابخوانی می باشید به شما پیشنهاد می‌گردد حتما از کتابخانه علامه امینی که در ضلع جنوبی پارک ولایت واقع شده , بازدید نمایید . این کتابخانه دارای دو سالن مطالعه برای آقایان و خانم‌ها و بیشتراز ۸ هزار تیتر کتاب همگانی و تخصصی است و امکان امانت کتب به علاقه مندان کتابخوانی هم در آن موجود است .

( کسب امتیاز )