وبلاگ

اجاره آپارتمان مبله در تهران

باغ ایرانی

باغ ایرانی

امروزه با فراگیر شدن مدرنیته در بخش بخش زندگی شهری مان , پیدا کردن مکانی که بویی از اصالت و گذشته ایرانی بدهد , قدری سخت است . به جای منزل های ویلایی با حوض شش گوش و ماهی های قرمز , تا دیده کار می نماید سوئیت های کوچک و بزرگ راز بر آورده اند و دیگر خبری از گلشن های دَرَندشت و پهناور قدیمی نیست , در مقابلش پارک های شهری وظیفه روح چکیده به شهر را به عهده گرفته اند . حالا جستن مکانی نوساز که بوی قبل را بدهد , پر از آبگینه ها و فواره های ایرانی باشد و در نزدیکی با طبیعت کهن و صدساله احاطه شده باشد , می‌تواند تا حد زیادی هیجان انگیز باشد . روز جاری کارناوال به همین قصد راهی محله قریه ونک تهران می شود .

پارک باغ ایران , صحیح در دل کوچه پس کوچه هایی کاه گلی قرار گرفته که با ورود به آنها , دیگر حس قدم زدن در پایتختی مدرن را ندارید . در کوچه ها پیش می روید و گویی با هر گام , به دل مورخ پا می‌گذارید . به زودی باغ ایرانی را در قبال خود خواهید دید و متوجه میشوید از چه حرف می زنیم . اگر دل تان یک گردش سبز در بوستانی جذاب و متفاوت را می‌خواهد

آشنایی با باغ ایرانی | بوستانی در شمال پایتخت

اگر خودتان را به کوچه پس کوچه های قریه ونک برسانید , بوستانی بزرگ و به نهایت زیبایی توجه تان را به خودش جلب می نماید . نگاهی به دیوارکشی های دور باغ , حصارها و ورودی های پارک , نشان از نوساز بودن آن داراست ; البته کافیست که تا نزدیکی ورودی ها بروید تا ببینید مغایر انتظارتان , این طبیعت دیرین و برفراشته می باشند که به استقبال شما میایند . با ورود به محوطه پارک باغ ایرانی , فضایی به وسعت ۳ . ۴ هکتار خواهید دید که کاملا به المان ها و نمادهای تازه ساز آراسته شده است . آب جاری در حوض ها و فواره ها , گل های متنوع و صدای خنده و شادی خانواده ها چیزی است که پس از ورود به باغ تجربه خواهید کرد .

بد نیست بدانید باغ ایرانی به سبب نام سازنده اش , مهندس محمد علی مختاری , به این اسم هم شناخته می شود و در رمز پارک اسم این مهندس را خواهید مشاهده کرد . درصورتی که باطن این باغ گردش کنید , در مجموع ۳ ورودی دیگر در بخش های جنوبی , شرقی و غربی خواهید مشاهده کرد که هرمورد سردرهای مخصوص به خویش را دارا‌هستند .

نکته جالبی که درباره باغ ایرانی موجود است آن است که گرچه قیافه این باغ کاملا جدید و تمام بخشها و امکانات به تازگی داخل آن اضافه شده اند ; البته فضای سبز مجموعه قدمتی صد ساله دارند! به این ترتیب درختان دل انگیزی در باغ ایرانی جلب دقت می نماید.

( کسب امتیاز )