وبلاگ

اجاره آپارتمان مبله در تهران

بازار کفاشها تهران

بازار کفاشها تهران

بازار بزرگ تهران قلب تپنده تجارت و اقتصاد پایتخت است که روزانه میزبان هزاران نفر از مردمان و کاسب‌های تهران و ایران است . همینطور این بازار یکی‌از مهم ترین جاذبه‌های توریسم تهران است که دوچندان مورد اعتنا گردشگرهای فرنگی و شهرهای دیگر کشورمان است .

یکی‌از معروف‌ترین و مالامال رفت و آمدترین راسته‌های بازار تهران , راسته یا این که بازار کفاش‌ها است که به دلیل اینکه به سبزه میدان , خیابان پانزده خرداد ماه و تیمچه‌های مهم بازار مانند تیمچه حاجب‌الدوله و تیمچه مهدیه منتهی می شود , از لحاظ وضعیت اقتصادی فراوان دارای اهمیت است . در‌این راسته گونه های مال به فروش میرسد که از جمله‌ مهم ترین آن ها می‌توان به گونه های ظروف و الزامات آشپزخانه , منسوجات با ارزشی نظیر ترمه و قلمکار و فرش و صنایع دستی به فروش میرسد . همینطور راه رسیدن به حرم امامزاده زید ( ع ) در این راسته قراردارد .

دسترسی و آدرس بازار کفاشها تهران

بهترین راه چهت نیل به بازار کفاش‌ها , استفاده از مترو است . برای رسیدن به بازار کفاش‌ها میتوانید در خط یک متروی تهران و در پایانه مترو پانزده خرداد ماه از قطار پیاده گردید و با حدود پنج دقیقه پیاده‌روی به سوی شرق سبزه میدان و بازار کفاش‌ها برسید . همچنین از نقاط متعدد شهر , مثل ایستگاه تاکسی میدان آزادی به چهارراه گلوبندک تاکسی تردد می‌کند و از آنجا نیز در همین مسیر میتوانید به سبزه میدان و بازار کفاش‌ها برسید . همینطور از میدان توپخانه ( امام خمینی ) نیز خودرو دودی‌های قدیمی در راستای خیابان پانزده خرداد و سبزه میدان رفت و آمد می کنند که سوار شدن به آن‌ها به یاد تهران قدیم می‌تواند جذاب و خاطره‌ انگیز باشد .

سبزه میدان در خیابان پانزده خرداد ماه , سبزه میدان جای دارد .

( کسب امتیاز )